Sain poikani perheeltä joululahjaksi Lumi Karmitsan villasukkakirjan Pohjolan Eläinsukat. Tänään kirjasta valmistuivat "Mettäkissat" sukat toiseksi vanhimmalle pojalleni. Ohjessa oli valittavissa joko tumman harmaansiniset tai ruskeat sukat. Valituiksi tulivat tumman harmaansiniset. Lankana on Viking Garn Alpaca Storm n:o 527 sekä kellanvihreä n:o 536. Valkoinen lanka on Nallea, jota minulla oli sopivasti omasta takaa.
Silmukointi antoi silmiin kivaa lisäilmettä.
Sukkien kuviointi takaa. Mieheni toimi kuvatessa sukkamallina.
Mallin sileää neuletta olevat jalkaterät on helppo tarvittaessa neuloa uudestaan. Sukissa on hollantilainen vahvistettu kantapää ja kärjessä sädekavennukset.
Nyt on hienot sukat! Mettäkissan katse muuttuikin silmukoinnin ansiosta todella intensiiviseksi👀
VastaaPoistaKatse kyllä sai silmukoimalla paljon lisää ilmettä.
PoistaUpeat sukat. Taidokasta työtä suunnittelijalta ja sinulta toteuttajana. Metsäkissan katse on hyvin intensiivinen.
VastaaPoistaLumi Karmitsan suunnittelemat villasukat ovat kyllä upeita ja neulepiireissä hyvin suosittuja.
PoistaVoi waude! Miten upeat sukat. Kyllä kelpaa noin komioissa sukissa
VastaaPoistaliikkua. Meillä liikkuukin tuo metsän upea kissa aivan lähellä.
Kiitos. 😊
PoistaKomeat on sukat!!
VastaaPoistaKiitos. 😊
PoistaAivan ihanat sukat!
VastaaPoistaSukat olivat kyllä malliltaan kivat neuloa. 😊
PoistaTää on niin hieno malli ja toteutuskin. Silmät kaipasivat just tuota korostusta 😊
VastaaPoistaEläinaiheisia villasukkia on aina kiva kutoa ja Lumi Karmitsan sukkakirjasta niitä löytyy kyllä joka makuun. 😊
PoistaUpea malli ja upeat sukat!
VastaaPoistaKiitos. 😊
PoistaAivan ihanat sukat!
VastaaPoistaKiitos. Mettäkissoja oli kyllä mukava neuloa. 😊
PoistaKomiat on, kertakaikkiaan!
VastaaPoistaKiitos. Lumi Karmitsan mallit kyllä ovat neulojille mieluisia. 😊
PoistaTodella kauniit sukat - en voi kuin ihastella!
VastaaPoista😊😊
PoistaKauniit! Ja silmät tulivat todella eläväisiksi silmukoinnilla!
VastaaPoista😊😊
Poista